Na czym polega przyczynowe leczenie chorób żył?

Jak pokazuje wieloletnia praktyka zespołu Kliniki Flebologii najwięcej błędów w leczeniu choroby żylnej wynika z niewłaściwie przeprowadzonej diagnostyki. Konsekwencją tego jest nieprawidłowo dobrany schemat leczenia.

Jak pokazuje wieloletnia praktyka zespołu Kliniki Flebologii najwięcej błędów w leczeniu choroby żylnej (najczęstszą jej formą są niewydolność żylna kończyn dolnych i niewydolność żylna miednicy) wynika z niewłaściwie przeprowadzonej diagnostyki wstępnej, najczęściej na etapie wykonywania badania USG Doppler układu żylnego. Konsekwencją tego jest nieprawidłowo dobrany schemat leczenia.

Z tego powodu w Klinice Flebologii diagnostyka wstępna oparta jest w razie konieczności na pełnym schemacie badania USG Doppler żył, które obejmuje ocenę żył kończyn dolnych, miednicy małej i jamy brzusznej.

Pacjent po pierwszej wizycie flebologicznej, która zawsze polega na wstępnej ocenie ultrasonograficznej, kierowany jest nierzadko na tzw. diagnostykę rozszerzoną, obejmującą:

Takie podejście pozwala nam skutecznie wykrywać przyczyny, bądź złożone zjawiska anatomiczne predysponujące do wystąpienia niewydolności żylnej. Stosowany przez nas od lat schemat diagnostyczno-leczniczy dowodzi, iż takie podejście gwarantuje leczenie o wiele bardziej skuteczne niż to stosowane dotychczas. Widać to szczególnie dobrze u Pacjentów, u których choroba żylna wystąpiła w młodym wieku, szczególnie u kobiet przez pierwszą ciążą. Tu odsetek błędnych decyzji terapeutycznych jest zdecydowanie najwyższy.

Podejście klasyczne, polegające w dużym skrócie na chirurgicznym usuwaniu, bądź zamykaniu (np. skleroterapią czy klejem) żylaków lub głównych pni żylnych na nogach, jest leczeniem charakteryzującym się wysokim odsetkiem nawrotów, a w dłuższej perspektywie pogorszeniem stanu układu żylnego (jego znacznym przeciążeniem). Na ponowne leczenie trafiają do nas najczęściej Pacjenci poddawani przypadkowej skleroterapii pajączków czy chirurgicznemu usuwaniu żył w przeszłości.

W Klinice Flebologii leczenie przyczynowe choroby żylnej, oparte jest na pełnej analizie hemodynamicznej („hydraulicznej”) i anatomicznej układu żylnego danego Pacjenta. Zaczyna się najczęściej od leczenia problemu nadrzędnego w warunkach Pracowni Naczyniowej, gdzie wykonywane są małoinwazyjne zabiegi wewnątrzżylne, zarówno pod kontrolą aparatury ultrasonograficznej (ultrasonografia przezskórna i wewnątrznaczyniowa), jak również przy asyście aparatury rentgenowskiej z wykorzystaniem najnowocześniejszego ramienia C firmy Philips.

#cezaryszary #justynawilczko #tomaszgrzela #zdrowezyly #flebologia #zdrowenogi #zylakisromu #zylakimiednicy

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać